Mocné schopnosti drahých kamenů

Mocné schopnosti drahých kamenů

Každá květina, strom, člověk, zvíře, dům vysílá svou energii do okolí a stejně i tak obyčejný kámen a drahé kameny, které jsou oblíbené pro svou barevnost, strukturu i mimořádné mocné schopnosti.

Pokud důvěřujete drahým kamenům a chcete si nějaký koupit, vybírejte dle toho, k čemu jej potřebujete, jestli se vám líbí, přitahuje vaši pozornost, zda u vás probouzí příjemné a klidné pocity nebo nervozitu a napětí. Vemte si jej do levé ruky (praváci) a prociťujte energii kamene, je-li příjemný na dotek nebo vnímáte jeho vibrace, tak je ten pravý pro vás.

Kámen můžete vnímat i přes pravou ruku. Někdo si myslí, že je jen pravák, protože pravou rukou píše, ale hodně věcí dělá a zvládne levou rukou, proto nelpěte na pravidlech a vyzkoušejte si to.

Já například nevydržím mít dlouho na ruce náramek z ametystu. Líbí se mi, má krásnou barvu, ale zvyšuje u mě nervozitu, takže si jej neustále nevědomě stahuji z ruky. Ametyst totiž zvyšuje krevní tlak, nejspíš to bude můj případ.  Jako ochrana a na dobrý spánek pod polštářem mi nevadí nebo v kabelce, na stole, v kapse kalhot atd.

Je tedy zřejmé, že kámen, který vyvolává nervozitu, špatné pocity, není vhodný nosit přímo na těle, kdy se dotýká kůže. Stačí, když jej máte ve své blízkosti.

Problém s ametystem jsem vyřešila tak, že místo pásku jsem si k hodinkám udělala náramek ze zlomků drahých kamenů, kde jsem přidala asi deset kamínků ametystu, nejvíce křišťálu a pro doplnění citrín, karneol, růženín a fluorit. Křišťál vlastně vyrovná působení ametystu ohledně tlaku, neboť křišťál krevní tlak snižuje (opačný efekt), takže se nestane nic a energie se v tomto směru vyrovnají. Kamínky jsem vybírala intuitivně a nakonec jsem zjistila, že citrín, růženín, křišťál a ametyst léčí všech 7 čaker, čistí auru, zacelují trhliny v auře a chrání ji – úžasné poznání, máte pocit klidu a vyrovnanosti, opravdu doporučuji.

Můžete si navléknout na gumičku či lanko různé druhy a kombinovat dle svých potřeb, neboť si navzájem neruší své účinky. Kameny stačí opláchnout pod tekoucí vodou asi 30 sekund a nabíjíme vystavením na slunce nebo měsíc, minimálně 15 minut, chcete-li déle, je to na Vás.

Já jednoduše položím opláchnutý náramek na bílý ubrousek a ten dám ven na parapet tak, aby nespadl nějakou náhodou z okna dolů. Pokud nesvítí slunce, měsíc – očistím nad plamenem svíčky, čímž se i kámen nabije a další možnost nabití je položení kamene, náramku na notebook, což dělám já.

Přes dominantní ruku vysíláte svou energii do kamene, takže tímto způsobem můžete kámen  naprogramovat pro své potřeby.

Mé oblíbené kameny: křišťál, ametyst, růženín, jaspis červený, malachit, opalit, hematit, citrín, granát, rodonit.

Když ametyst přikládáte na třetí oko, probouzí jeho činnost. Také má velmi silnou ochrannou moc, chrání před negativní energií. Máte-li pocit, že v domě, bytě, kde žijete, se vyskytují negativní entity, trpíte strachem z nočních můr – dejte si pod polštář ametyst. Zaručeně v klidu usnete.

Před uhranutím vás ochrání jaspis červený – odráží negativitu zpět k tomu, kdo ji vyslal.

Křišťál čistí a chrání auru, odebírá negativní energii a pozitivní energií nabíjí, zeslabuje působení geopatogenních zón, ultrafialového záření.

Hematit vytahuje z těla nemoci, rovněž brání negativním energiím vstupovat do aury, léčí všechny nemoci spojené s krví. Není třeba jej čistit ani dobíjet, zvládne to sám, protože nepřijímá do sebe cizí vibrace.

Každý kámen má daleko více vlastností a schopností, než jsem popsala, podstatné je, že vás spojuje s přírodou, je ze země, tudíž vás uzemňuje.

Vlasta